Bestiariusz

 

BESTIARIUSZ  MAGHILDU

FAUNA REGIONU TULDUR

TULDUŃSKI JAK król zimowej równiny
Są zwierzętami jucznymi. Można z nich pozyskać ciepłą wełnę lub mleko. Na dziko żyją w dużych stadach przemierzających śnieżne równiny w poszukiwaniu pożywienia. Nieudomowione do człowieka nastawione są naturalnie, choć spłoszone stado może stratować, dlatego zaleca się nie zbliżać do grup rodzinnych. Upolowanie jaka wymaga dużo cierpliwości. Chroni ich gruba warstwa futra oraz skóry.

SOWODŹWIEDŹ zimny samotnik
Sowodźwiedzie żerują głęboko w lasach i nieczęsto zapuszczają się blisko ludzkich siedlisk. Są samotnikami, choć zdarza się, że osobniki spokrewnione polują oraz śpią w jednych gawrach. Te ogromne ssaki zazwyczaj pojawiają się blisko rzek i potoków – żywią się głównie rybami, choć polują też na inne leśne zwierzęta. W ostatnim stuleciu odnotowano również wiele ataków na ludzi, w tym znaczna większość kończyła się śmiercią. Sowodźwiedzie to wyjątkowo dobrzy myśliwi, choć zazwyczaj prowadzą nocny tryb życia. Posiadają idealny słuch oraz wzrok, który wyostrza się w po zachodzie słońca.

SKRZYDŁOŚNIEG KRÓLEWSKI podniebny ptak 
Skrzydłośniegi to gatunek ptaka drapieżnego, który obecnie zamieszkuje zarówno góry, jak i lasy. Przystosowane są do niskich temperatur i najlepiej czują się nocą. Przedstawiciele tego gatunku żyją w dużych grupach rodzinnych oraz łączą się w pary na całe życie. Polują przede wszystkim na mniejsze ssaki i niesprowokowane nie zaatakują człowieka. Te wyjątkowo inteligentne zwierzęta możliwe są do oswojenia, choć żaden Skrzydłośnieg nie opuścił nigdy Tuldur.



FAUNA REGIONU MELDRUM

SKOCZNIK WIELKI piaskowy powsinoga
Skoczniki to zwierzęta przystosowane do życia w suchym i gorącym klimacie Meldruńskich pustyń. Nieoswojone żyją w dużych stadach, wędrujących od jednej oazy do drugiej. Żywią się wszelką roślinnością pustynną. Dorosły Skocznik bez wody może wytrzymać do dwóch tygodni. Wiele Skoczników służy tamtejszym ludziom jako środek transportu.

TYGRYS PIASKOGŁOWY  zakamuflowany morderca 
Tygrys piaskogłowy to przedstawiciel jednego z najniebezpieczniejszych ssaków żyjących w regionie Meldrum. Te ogromne zwierzęta z rodziny kotowatych żyją samotnie, a wielkość ich terytorium może osiągać nawet sto kilometrów kwadratowych. Żywią się głównie innymi zwierzętami, ale głodne nie zawahają się zaatakować człowieka.

LISIODÓŁ ZWYCZAJNJY podziemna rozkosz 
Lisiodół zwyczajny to gatunek płaza, który zamieszkuje rozległe tereny Meldrum. Żyje głównie w norach, skalnych szczelinach lub niewielkich jaskiniach. Prowadzi drapieżny i samotniczy tryb życia. Popularne są jako zwierzęta domowe, ale bezpieczne do hodowli są wyłącznie te, które zostaną zakupione w sklepie zoologicznym. Dzikie Lisiodoły w obliczu zagrożenia stają się agresywne.



FAUNA REGIONU MITTWAG

PASZCZOGRYZ CZARNY niespokojna paszcza
Paszczogryzy to parzystokopytne ssaki zamieszkujące głębokie lasy Mittwagu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów mogą być wyjątkowo niebezpieczne, a ich agresja dodatkowo wzrasta wraz z okresem godowym. Szczególnie zawzięcie bronią swoich młodych. Żyją w stadach rodzinnych oraz są ssakami bardzo terytorialnymi. Żywią się wszelką roślinnością lub pomniejszymi gryzoniami, jednak w obliczu zagrożenia gotowe są zaatakować każdego. 

WILCZAK KAMIENISTY duch puszczy
Wilczaki Kamieniste zamieszkują tereny blisko skalnych grot, w których wiją swoje rodzinne gniazda. Żyją w niewielkich watahach składających się ze spokrewnionych ze sobą osobników. Są mistrzami kamuflażu; w obliczu zagrożenia kryją się pośród skał i pozostają w bezruchu, dopóki niebezpieczeństwo nie przeminie. W dawnych czasach wilczaki były uznawane za leśnych strażników, a obecnie objęte są całkowitą ochroną – surowo zabrania się polowań na Wilczaki Kamieniste.

JELEŃ ŚCIÓŁKOWY majestatyczny byk
Jelenie Ściółkowe występują głęboko w lasach Mittwagu, a żerują z kolei na dzikich polanach obfitujących w pędy, owoce i trawę. Żyją w dużych stadach przewodzonych przez najsilniejszego oraz najszlachetniejszego byka z całej grupy, który opiekuje się i chroni rodzinę. Są to zwierzęta wyjątkowo płochliwe oraz ostrożne, stąd też rzadko spotyka się je blisko siedlisk ludzkich.

ŚWIERGOT ŚMIETANKOWY cichy skowronek
Świergoty Śmietankowe to gatunek małego ptaka osiadłego, który zamieszkuje cały Mittwag. Na przestrzeni lat ptaki te przyzwyczaiły się do obecności człowieka i zaczęły budować swoje gniazda w miastach oraz wsiach. Dzikie Świergoty okazują się wyjątkowo łatwe do oswojenia, choć nie należy zamykać ich w klatkach. Obdarzony swobodą latania Świergot zawsze wróci do swojego właściciela.



FAUNA REGIONU TORNVALD

BRYZOŁUSZKA PSTRA  kolorowy wiatr
Bryzołuszki Pstre budują swoje siedliska blisko wybrzeża. Całymi dniami żerują na otwartym morzu, by w końcu wrócić do gniazd. Każdy przedstawiciel tego gatunku charakteryzuje się wielobarwnym upierzeniem. Są to wyjątkowo duże ptaki, które nauczyły się żyć w nadmorskich miastach między ludźmi.


PŁETWOCHLAST
król morskich fal
Płetwochlasty prowadzą samotniczy oraz drapieżny tryb życia. Zamieszkują podwodne jaskinie i żywią się przede wszystkim rybami i innymi morskimi zwierzętami. Zazwyczaj nie zbliżają się do ludzi ani miast, choć sprowokowane zaatakują bez zawahania. Aktywne są zazwyczaj nocami, ale rzadko można je spotkać.

TYGRYS TĘPOGŁOWY  nadmorski zabójca
Tygrysy tępogłowe to wyjątkowo niebezpieczne ssaki zamieszkujące całe wybrzeże Tornvaldu. Żerują zarówno w wodzie, jak i na powierzchni, a wygłodzone osobniki często zakradają się do ludzkich siedlisk w poszukiwaniu pożywienia lub łatwej ofiary.



FAUNA REGIONU EYESTEIN

NIEDŹWIEDZIORÓG BRUNATNY   morderczy ryk
Niedźwiedziorogi prowadzą samotniczy tryb życia. Żyją w głębi mrocznych lasów Eyestein, polując na mniejsze drapieżniki lub zwierzęta roślinożerne. Żerują przede wszystkim nocą, choć pozostają aktywne również w czasie dnia.

BYCZORÓG MIEDZIANY wielka paszcza
Byczorogi Miedziane to drapieżne, bezterytorialne ssaki. Przedstawiciele tego gatunku prowadzą koczowniczy tryb życia, pozostając w ciągłej wędrówce. Do innych stworzeń nastawione są wrogo i bez zawahania atakują wszelkich intruzów. 







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

^